Oddíl tenisu

Tenis

Tenisový oddíl T. J. Sokol Chuchle se svojí členskou základnou patří k těm menším oddílům. Spadáme pod výbor sokola a tímto je jasné, že všechna činnost spojená s chodem tenisového oddílu je dobrovolná a zadarmo.

Náš oddíl se pravidelně každý rok zúčastňuje soutěží smíšených družstev dospělých a veteránů. Družstvo dospělých hraje 4.třídu pražského přeboru. Družstvo veteránů hraje 3.třídu pražského přeboru. Tyto soutěže jsou pod pražským tenisovým svazem. Náš oddíl má k dispozici na hraní 3kurty. Mimo družstev dospělých a veteránů jsou kurty využívány k rekreačnímu hraní po celou letní sezonu. Každoročně se koná na konci tenisové sezony oddílový turnaj čtyřher členů i příchozích.

Na podzim v roce 1997 se při vichřici zřítila část smuteční vrby na naši klubovnu a zpola pobořila střechu klubovny. Dalo to mnoho práce všech věrných členů oddílu a obzvlášť Pepy Poslušného, který měl na opravě střechy největší zásluhu, aby se na jaře opět mohlo hrát.

Daleko větší pohroma přišla v srpnu 2002. Povodeň, která zasáhla i naší obec zcela zničila tenisový areál.Vypadalo to na konec tenisu v Chuchli. S tímto se ale skalní tenisté smířit a hned jak to podmínky dovolily, se začalo s úklidovými pracemi, aby se dalo - alespoň provizorně - zase hrát.

Díky grantům od hlavního města Prahy a místního úřadu jsme mohli vybudovat nové kurty, chodníky a oplocení. V roce 2005-2006 došlo i na rekonstrukci poničené klubovny a sociálního zařízení. Určitě i díky tomu se tenis v Chuchli znovu těší velké oblibě a doufáme, že to vydrží hodně dlouho.